Як правильно обрати навчальний заклад для дитини з ООП?

      Діти з особливими потребами — це діти з порушенням пси­хічного та фізичного розвитку (незрячі, з порушенням слуху, з розладами опорно-рухового апарата, розвитку інтелекту та ін.), які потребують особливих умов навчання та виховання.

Діти з особливими освітніми потребами можуть навчатися у:

спеціальна школа - заклад загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття певного рівня загальної середньої освіти особам з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями розвитку;

навчально-реабілітаційний центр - заклад освіти для осіб з особливими освітніми потребами, зумовленими складними порушеннями розвитку.

Також, заклади освіти за потреби утворюють інклюзивні та/або спеціальні групи і класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

Заклади освіти зі спеціальними та інклюзивними групами і класами створюють умови для навчання осіб з особливими освітніми потребами відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей.

 Для правильного вибору навчального закладу потрібно:

Ознайомитися зі змістом освіти закладу та умовами навчання щодо виправлення тих недоліків психічного та фізичного розвитку, характерними для вашої дитини;

Співвіднести вимоги освітніх закладів (масової школи та спеціальної) до учнів щодо опанування ними знань та умінь з тих предметів, які є базовими для характеристики успіш­ності навчання школярів, та інтелектуальні можливості вашої дитини;

Спрогнозувати комфортність перебування дитини у цьому середовищі (масової чи спеціальної школи) та перспективи її подальшої соціально-трудової адаптації.

 Соціально-трудова адаптація — це набуття дитиною сукупності певних знань, умінь, навичок, зокрема трудових, а також рис особистості, що забезпечують їй успішне при­стосування до життя в суспільстві

Також слід оцінити необхідне пристосування середовища до потреб дитини. Облаштування входу пандусами або розташування навчальних кабінетів на першому поверсі, так само як і доступність та пристосування для місць загального вжитку, підлаштування освітнього простору класу.

Звертайте увагу на речі які формують атмосферу закладу та класу(запах, кольори, меблі, наочність на стінах). Атмосфера- це ключове для дитини, тому можна відвідати заклад разом з дитиною і поспостерігати як вона почувається в приміщені.

Критично ставтесь до відгуків в інтернеті, рекомендацій знайомих та рейтингів. Кожна дитина має свої особливості, вподобання, потреби та можливості, тому за можливості особисто відвідуйте заклад освіти, спілкуйтесь з педагогами та директором, оцінюйте вимоги які має заклад освіти та враховуйте особливості своєї дитини!

Бажаємо вдалого вибору! 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар